CHIP TUNING HİZMETİ VERDİĞİMİZ MARKALAR
Bizimle iletişime geçmeden karar vermeyin. Tecrübeli ekimiz ile bir çok markada kaliteli hizmet sunmaktayız.Chip Tuning, otomobillerin motor sistemi üzerinde yapılan yazılım değişikliği işlemidir. Chip tuning işlemi günümüzde çoğunlukla otomobillerin yakıt tüketimi konusunda tasarruf etmesini sağlamak, otomobillerin sınırlamalarını arttırmak için kullanılmaktadır. Bu araç yazılımını değiştirme işlemi ile yalnızca yakıt ve performans tasarrufu sağlamak amaçlanmamaktadır.

Aynı zamanda otomobillere hız sınırının eklenmesi, motor gücünü düşürülmesi gibi işlemleri gerçekleştirmek içinde chip tuning uygulaması kullanılmaktadır. Yazılım değişikliği işlem sırası, otomobil üzerinde bulunan orijinal yazılımın okunması, bilgisayara kaydedilip yedeğinin alınması daha sonra okunan orijinal dosyanın düzenlenmesi yapılır ve düzenlemesi biten dosya araca tekrar yüklenir.

Yazılım değiştirme uygulamasını yapmak için dosya uzmanı, bilgisayar ve otomobilin yazılımını okuyabilmeniz için cihaz gerekmektedir. Otomobilin yazılımını okumak için OBD soketi üzerinden ECU bağlantı uçlarına ulaşmak ve bu uçlar ile birlikte BDM modülü üzerinden yazılımı rahat bir şekilde okuyabilirsiniz. Aracın yazılımını okuma sırasında dosya uzmanları tarafından destek alınabilir. Okunan yazılım dosya uzmanlarına mail atılmalıdır. Daha sonra chip tuning uzmanları bu dosyayı düzenleyip sizlere düzenlenmiş halini mail atacaktır. Mail atılan dosyayı tekrar araca yükleyebilirsiniz
Takipte Kal